Ekologia na codzień.

Opublokowan: Wrzesień 26, 2010 | Kategoria: Ekologia

W niezbyt odległej przeszłości obserwowaliśmy boom opakowań plastikowych, które wyparły torebki papierowe i opakowania kartonowe. Jednak szybko przekonano się, że sama produkcja opakowań plastikowych wpływa negatywnie na środowisko naturalne, nie mówiąc już o tym, że nie ulegają one biodegradacji czyli nie rozkładają się, a to już straszny problem. Oczywiście uruchomiono wówczas recykling, tj. ponowne wykorzystywanie surowców z odzysku. Specjaliści zajmujący się ochroną środowiska naturalnego, walczyli o ograniczenie produkcji szkodliwych opakowań z tworzyw sztucznych. Efektem tych działań na skalę światową, jest powrót do surowców naturalnych.

Prawdziwy renesans przeżywa taki producent opakowań kartonowych, które nie tylko powstają z surowców naturalnych, ale właśnie z makulatury (papieru i szmat). Produkcja jak najbardziej proekologiczna.

Opakowania kartonowe to przede wszystkim pudła o różnych gabarytach. W dodatku nauczyliśmy się wykorzystywać opakowania kartonowe do przechowywania rozmaitych przedmiotów, do pakowania i przewożenia na przykład podczas przeprowadzek. A kiedy nie są nam potrzebne, to znowu możemy je oddać do skupu makulatury lub spalić w piecu.

» Kategoria: Ekologia

Leave a Reply

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Copyright © 2005 Yourcopyright. All Rights Reserved | Design: YGoY