Wybieramy hosting

Opublokowan: Grudzień 3, 2010 | Kategoria: Internet

Każdy, kto kiedykolwiek zastanawiał się nad możliwością prowadzenia biznesu w globalnej sieci, musi w końcu osiągnąć etap, polegający na wyborze jak najlepszej oferty, gwarantującej stosunkowo tani i satysfakcjonujący hosting, najlepiej od razu z równie tanią, przy rejestracji i przedłużeniu, domeną.

Przyjmując założenie, że nie planujesz inwestować setek dolarów w ogromny portal – maszynkę do zarabiania pieniędzy – możemy przyjąć, że na początek wystarczy Ci od 0,5 do 1 gb pamięci na wirtualnym serwerze. Prawie każda firma, mająca w ofercie serwery wirtualne, gwarantuje taką opcję.

Wertując internet w poszukiwaniu opcji idealnej dla siebie, należy najpierw wykluczyć te, które okazują się dla nas zbyt drogie. Dobry hosting na początek powinien kosztować mniej-więcej 50 zł. Kolejnym krokiem będzie sprawdzenie, czy w ofercie zaimplementowane są takie skrypty, jak FileManager, czy cPanel. Dziś brak tych funkcji generuje okropną utratę czasu.

Wybierając domenę, ogranicz się do rozszerzeń jednoczłonowych, jak .pl i .com. W przypadku rejestrowania i utrzymania domen ceny są bardzo różne. Zdecydowanie odradzam „domeny za darmo (a przedłużenia po 100 zł)”. Najkorzystniejsze są propozycje płatne równomiernie. Jak zwykł mawiać Dean Koontz, Życie byłoby łatwiejsze, gdyby rządził nim zdrowy rozsądek, nie zaś – promocja.

» Kategoria: Internet

Leave a Reply

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Copyright © 2005 Yourcopyright. All Rights Reserved | Design: YGoY