Żywność zwykła i ekologiczna – kontrowersje

Opublokowan: Lipiec 27, 2010 | Kategoria: Ekologia, Zdrowie

Coraz głośniej w mediach o zdrowym odżywianiu. Koncerny promują swoje produkty jako zdrowe, bez dodatku cukru, bez glutaminianu sodu, bez konserwantów. Wszyscy wówczas myślą – kupuję produkt zdrowy, dbam o siebie. Lecz to są tylko wpadające w ucho slogany. Każdy składnik ma swój czas świetności, jawi się jako przyczyna całego zła a produkty nie zawierające tej trucizny automatycznie stają się zdrowe. Niestety prawda często jest dużo bardziej skomplikowana.

Czy wiesz, że soki bez zawartości cukru, w rzeczywistości nie posiadają dodatku cukru ale są wytworzone z syropów owocowych, które same ten cukier zawierają w wielkich ilościach. Jest to kwestia zabawy słownej a nie prawdy przekazywanej konsumentowi. Warto dla porównania zasmakować sok z aronii bez cukru wyciskany prosto z owoców a te, tak zwane soki 100% które można zakupić w marketach. Różnica jest fenomenalna. Takich przykładów można mnożyć tysiące. Koncerny skupione głównie na maksymalizacji zysków, nie zastanawiają się nad dobrem jednostki. Jesteśmy zwodzeni za nos, manipulowani na każdym kroku wykonanym w dużych sklepach.

Jeśli chcemy zacząć naprawdę zdrowo się odżywiać, musimy zrezygnować, ze wszystkiego co dotychczas znaliśmy i czym karmiliśmy nasz organizm. Skończyć z wizytami w hipermarketach. Jeśli chcemy mieć produkt sprawdzony – warto kupować produkty oznaczone certyfikatem ekologicznym – tzw. zdrowa żywność. Wiele plotek już przeszło na ten temat, wiele wątpliwości o prawdziwość tych certyfikatów jednak ponownie wracamy do koncernów, którym nie na rękę jest nurt zdrowej żywności i to one w sposób bardzo skuteczny rozsiewają te plotki. Producenci produktów ekologicznych oraz rolnicy muszą sprostać bardzo wyśrubowanym normom oraz są poddawani ciągłej kontroli w celu zapewnienia najwyższej jakości potraw. W rezultacie otrzymujemy produkt naturalny, taki jakim powinniśmy się żywić, pełen wartości odżywczych, bez chemii.

Jedząc warzywa, owoce, produkty zbożowe oznaczone certyfikatem ekologicznym wzbogacamy bardzo nasz organizm a efekty są widoczne i utrzymują się przez całe nasze życie. Warto dopłacić parę groszy dla naszego zdrowia a w konsekwencji naszej wewnętrznej satysfakcji i spełnienia.

» Kategoria: Ekologia, Zdrowie

Leave a Reply

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Copyright © 2005 Yourcopyright. All Rights Reserved | Design: YGoY