Trend na opakowania ekologiczne

Opublokowan: Kwiecień 14, 2010 | Kategoria: Ekologia, Zdrowie

Dla Nas – czyli konsumentów oraz w szczególności dla osób zaangażowanych w problemy ochrony środowiska, kwestia opakowań jednorazowych powinna mieć szczególne znaczenie. W ostatnich latach poza granicami naszego kraju zaobserwować można coraz bardziej popularny trend na tzw. „green packing”, co w tłumaczeniu oznacza dosłownie „zielone opakowania”. Naturalnie nie chodzi tutaj o kolorystykę owych opakowań, a o ich biodegradowalność oraz przyjazność względem otaczającego Nas środowiska.

„Ekologiczne” kampanie reklamowe, z którymi mieliśmy okazję zapoznać się także w Naszym kraju, trafiają również do polskiej społeczności. Nie dziwią już Nas papierowe torby w hipermarketach, kubki papierowe w automatach (zamiast plastikowych) itp. Cieszy fakt, że coraz bardziej uwidaczniający się „zielony trend”, sprowadza się do pełnego stosowania produktów ekologicznych. Duże papierowe, ale zarazem eleganckie torby coraz chętniej są wykorzystywane przez polskie gospodynie w celu wykonywania zakupów itp. Przemysł tworzyw sztucznych, zaczyna coraz efektywniej odpowiadać na zapotrzebowanie na bardziej ekologiczne opakowania, faworyzując tym samym nową i zrównoważoną technologię produkcji np. toreb plastikowych, łatwiejszych do recyklingu i biodegradacji.

Nasilany w ostatnich latach temat globalnego ocieplenia oraz zanikania warstwy ozonowej niejako przyczyniają się do tego, że wszyscy zaczynamy myśleć o otaczającym Nas środowisku. Warto nadmienić, że opakowania ekologiczne składają się z takich materiałów jak kukurydza, soja, bawełna lub z materiałów, które w prosty i szybki sposób ulegają biodegradacji.

Ogół czynników przyczynił się do tego, że opakowania ekologiczne na dobre zadomowiły w naszym życiu codziennym. Począwszy od licznych kampanii reklamowych, ale także większej świadomości społeczeństwa na ochronę środowiska. Inni z kolei w pełni chcą się utożsamiać z tzw. „zieloną modą”. Cieszy również fakt, iż coraz więcej producentów oferuje pudełka lub opakowania wielokrotnego użytku – to również pewien krok do przodu w walce o dobrą formę Naszego wspólnego środowiska.

» Kategoria: Ekologia, Zdrowie

Leave a Reply

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Copyright © 2005 Yourcopyright. All Rights Reserved | Design: YGoY