Skup złota

Opublokowan: Wrzesień 30, 2010 | Kategoria: Usługi

Gdy nie masz pomysłu na zdobycie gotówki, z pomocą przyjdzie ci twój własny dom. A dokładniej – to, co się w nim znajduje. Często okazuje się, że nasze mieszkanie skrywa prawdziwą skarbnicę, która może przynieść sporą gotówką. To skarbnicą jest stara biżuteria lub inne wyroby ze złota i srebra.

Jeśli chcemy pozbyć się zalegającej niepotrzebnej biżuterii, możemy to zrobić na dwa sposoby.

Pierwszym z nich jest sprzedaż po wartości. Pomocne tutaj będzie komis, lombard złota lub internetowy serwis aukcyjny. Niestety, mimo że przedmioty dla nas reprezentują jakąkolwiek wartość, choćby sentymentalną, rzeczywistość pokazuje, że niekoniecznie tę wartość docenią inni. Komisy często skupują wyroby po zaniżonych cenach, nie płacąc choćby za kamienie ozdobne w biżuterii. Odrzucają również przedmioty posiadające choćby najmniejszą skazę.

Drugą drogą zamienienia złota na gotówkę, jest sprzedaż poprzez skup złota. Skupowaniem zajmują się lombardy albo złotnicy, jak i normalne skupy. Minusem jest fakt, że oferowane ceny są cenami za złom. Ale plusem, że nieistotne jest, w jakim stanie jest nasza biżuteria – płacone jest za gram metalu, a nie za to, jak on wygląda.

Skupy złota cieszą się dużym zainteresowaniem, jeśli chodzi o szybkie spieniężenie starej biżuterii, srebrnych sztućców czy nawet koronek dentystycznych. Korzyścią jest niewątpliwie szybkość realizacji transakcji – pieniądze dostajemy do ręki.

» Kategoria: Usługi

Leave a Reply

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Copyright © 2005 Yourcopyright. All Rights Reserved | Design: YGoY