Obozy w Chorwacji

Opublokowan: Marzec 15, 2010 | Kategoria: Turystyka

Zbliżają się upragnione wakacje i już teraz zastanawiamy się gdzie je spędzić lub dokąd wysłać swe pociechy. Najlepiej by było żeby wszędzie pogoda była piękna, ale tak nie jest. W Polsce jej nie przewidzisz i możesz uważać pobyt za nieudany z powodu zimna i deszczu, natomiast nad Adriatykiem lub Morzem Śródziemnym możesz być pewien, że zawsze będzie świeciło słońce.

Baśka  VodaMam wspaniałą propozycję dla dzieci i młodzieży, ale nie tylko. Blisko Polski, piękne plaże, słońce, czysta woda, śródziemnomorska roślinność, a i miłośnicy historii również się nie zawiodą – jest to Chorwacja. Od lat wysyłam swoje dzieci na obozy w Chorwacji z tych powyżej wypisanych powodów a do tego jest niedrogo, podobnie jak obozy w kraju. Tym razem pojechały do Baśka Voda turystycznego miasteczka na Makarskiej Rivierze. Jeżeli chodzi o krajobraz to cudo – oglądałam zdjęcia, tego nie da się opisać jednym zdaniem. Oszałamiające piękno przyrody, wielkie kaniony, górskie masywy opadające w Adriatyk, cudowne wodospady i urocze wysepki, to wszystko jest rajem dla oka i duszy.

Zakwaterowane były w „Baśko Polje”, czyli wielki kompleks hotelowy wśród piniowego lasu. Nawet nie mając morza można by było tylko tam wspaniale wypocząć. Olbrzymi teren ze wszystkimi możliwymi atrakcjami, od bogatego centrum sportowego po kawiarnie, restauracje, sklepiki i dyskoteki. Na terenie znajdowały się piętrowe pawilony hotelowe oraz domki 4-5 osobowe, w którym znajdowały się sypialnie dwuosobowe salonik dzienny, łazienka i aneks kuchenny. W takim domku mieszkały moje córki. Były bardzo zadowolone, ponieważ czuły się jak dorosłe. W pawilonach mieszkały dzieci młodsze, które przyjechały na kolonie w Chorwacji. Wiadomo, małe dzieci trzeba częściej kontrolować i doglądać a pawilon stwarza takie warunki.

Rafting  na rzece CetinieOprócz plażowania i kąpieli w morzu była również masa wycieczek. Najmilej wspominają rejs statkiem do Makarskiej w czasie, którego degustacja przeróżnych kolorowych napojów tzw. Soft Drink oraz zabawa przy chorwackiej muzyce. Następną wycieczką i może najwspanialszą był Rafting na rzece Cetinie (dla niezorientowanych to turystyczna odmiana spławu rzecznego, do której używa się różnych rodzajów tratw, łodzi, pontonów, kajaków itp.). Kilka godzin adrenaliny i super zabawy. Wbrew pozorom sport ten nie wymaga wcześniejszego przygotowania i jest odpowiedni również dla początkujących.

Turnus szybko się skończył i oczywiście, jak co roku niedosyt, ale cóż nie można spędzić całych wakacji w Chorwacji a może i można, ale nie każdego na to stać. Wiem jedno, że na dwa tygodnie wakacji każdy z nas mógłby przeznaczyć dla swoich dzieci trochę zaskórniaków. Wracają takie szczęśliwe, opalone i wypoczęte aż przyjemnie popatrzeć.

» Kategoria: Turystyka

Leave a Reply

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Copyright © 2005 Yourcopyright. All Rights Reserved | Design: YGoY