Obozy młodzieżowe w Stanach

Opublokowan: Maj 17, 2010 | Kategoria: Turystyka, Usługi

            Obozy młodzieżowe, jako forma spędzania okresu wakacyjnego, zyskują coraz więcej wielbicieli zarówno wśród dzieci i młodzieży, jak i wśród dorosłych. Rodzice chętnie korzystają z usług biur podróży zajmujących się turystyką edukacyjną i wysyłają swoje pociechy na młodzieżowe wyjazdy pod opieką wykwalifikowanych wychowawców. Szczególnie wtedy, gdy sami mają niewiele urlopu i nie wiedzą, jak zorganizować dzieciom wakacje. A przecież młodzież szkolna ma więcej wakacji, niż pracujący dorośli.

            Obozy młodzieżowe dla Polaków do niedawna organizowane były głównie w Polsce. Jednak od paru lat rozwija się rynek obozów młodzieżowych za granicą, a nawet na innych kontynentach. Kolonie w Stanach Zjednoczonych to przygoda jedyna w swoim rodzaju. Z pewnością musi swoje kosztować (w tym są już policzone bilety lotnicze do USA) i jest obwarowana formalnymi wymaganiami zarówno ze strony dzieci, jak i nauczycieli i wychowawców, ale warto kiedyś zaryzykować. Szczególnie, że ryzyko to jest naprawdę niewielkie.

            Ceny takich obozów są przede wszystkim uzależnione od cen przelotów. Bilety lotnicze do USA to często wysokie koszty, ale biura podróży nawiązują współpracę z liniami lotniczymi i mogą liczyć na pewne upusty dla większych grup pasażerów. Ponadto warto wiedzieć, że bilety lotnicze do USA stanowią większą część całkowitej ceny obozu. Na miejscu na dzieci czeka wiele rozrywek i niezapomniane przeżycia pod okiem czujnych wychowawców. To dobra okazja na nauczenie dzieci zainteresowania innymi krajami, językami obcymi i nawiązywaniem kontaktów

» Kategoria: Turystyka, Usługi

Leave a Reply

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Copyright © 2005 Yourcopyright. All Rights Reserved | Design: YGoY