Krakowski Rynek Główny

Opublokowan: Maj 12, 2010 | Kategoria: Turystyka

Krakowski Rynek Główny to jeden z największych paców w mieście oddany pod użytek publiczny. W średniowieczu największy w Europie. Sam rynek powstał aby miejscowi i podróżujący szlakami handlowymi kupcy mieli gdzie handlować.

Będąc tam nie sposób nie zwrócić uwagi na otaczające go kamienice, są to średniowieczne rezydencje krakowskich patrycjuszy, urzędników oraz szlacheckich rodów. Rynek położony jest w centrum Krakowa na osi „Szlaku Królewskiego” który wiedzie od Barbakanu na Wawel. Na szlaku odbywały się uroczyste wjazdy króla i delegacji zagranicznych. Sam rynek był też światkiem wielu egzekucji publicznych, często tez torturowano tam więźniów. W epoce renesansu na Rynku Głównym odbywały się wielkie uroczystości i chyba tak jest po dziś dzień. Z ważniejszych wydarzeń historycznych których Rynek był świadkiem należy wymienić: „Wiosnę Ludów”, „Przysięgę Wojskową na wierność konstytucji 3 maja”, „rewolucje Krakowską”.

Dzisiaj na Rynku Głównym jest miejscem spotkań, koncertów, festiwali, targów, prezentacji i wielu innych atrakcji. Jest jedynym miejscem gdzie można powiedzieć że każdy zwiedzający Kraków turysta był.

Na rynku można tez dobrze zjeść jak i odpocząć przy wyśmienitej kawie lub czekoladzie. Znajduje się tam szereg restauracji i pub’w. A jeśli szukasz dobrego noclegu w Krakowie nie ma z tym żadnego problemu. Znajdzie się bez problemu, coś dla tych z mniejszym portfelem jak i z większym. Kraków jest dobrze uposażony w bazę noclegową. Więc wszystkim życzę miłego czasu spędzonego na rynku w Krakowie

» Kategoria: Turystyka

Comments are closed.

Copyright © 2005 Yourcopyright. All Rights Reserved | Design: YGoY