Kazimierz dzielnica żydowska

Opublokowan: Czerwiec 15, 2010 | Kategoria: Turystyka

Kazimierz – cześć Krakowa wchodząca w skład Dzielnicy i Stare Miasto. Do XIX wieku Kazimierz był samodzielnym miastem z czasem został włączony do Krakowa. Północno-wschodnia część stanowiła dzielnicę żydowską. Dziś Kazimierz to najważniejsza atrakcja turystyczna Krakowa jak i centrum kulturalne. Na Kazimierzu możemy zobaczyć przeplatanie się kultury chrześcijańskiej z żydowską. Dzielnica ta jest miejscem szczególnym pod względem kulturowym, architektonicznym, religijnym czy społecznym. Krakowski Kazimierz to miejsce ze wspaniałymi zabytkami i tradycjami. Dawniej Kazimierz dzielił się na część chrześcijańska i żydowską. Miasto żydowskie obejmowało teren obecnych ulic Miodowej, Starowiślnej, Św. Wawrzyńca, Wąskiej, Józefa i Nowej.

Dzisiaj Kazimierz jest sercem życia kulturalnego Krakowa. Tutaj znajduje się najwięcej restauracji i kawiarni, gdzie mieszkańcy i turyści przesiadują do późnych godzin nocnych.

Kazimierz jest tez ważna atrakcja turystyczną miasta Krakowa którą rokrocznie zwiedzają miliony turystów.

Jeśli jesteś ciekawy tego miejsca i chcesz je zwiedzić Kraków czeka na ciebie ze swoja wielka bazą turystyczną. Możesz wynająć pokój w jednym z hoteli lub wynająć sobie apartament i śmiało przechadzać się po Krakowskim Kazimierzu.

» Kategoria: Turystyka

Comments are closed.

Copyright © 2005 Yourcopyright. All Rights Reserved | Design: YGoY