Co warto zobaczyć w Zakopanem

Opublokowan: Lipiec 12, 2010 | Kategoria: Turystyka

Jak każde miasto o charakterze rekreacyjnym, Zakopane oferuje szeroką gamę usług i atrakcji dla podróżnych i turystów. Przybywając na miejsce warto mieć już wcześniej zarezerwowany hotel, pensjonat lub kwaterę prywatną, jednakże w ostatnim przypadku nie jest to bezwzględnie konieczne.

O ile w oficjalnych, zbiorowych miejscach noclegu, jak hotel lub schronisko, miejsc często brakuje – zwłaszcza w czasie sezonu – o tyle już w prywatnych pokojach na terenie całego miasta, niekoniecznie. Warto rozejrzeć się na miejscu i znaleźć odpowiadające nam, pod względem ceny i wyglądu, miejsce.

W Zakopane, tak jak w całym Podhalu, miejsc wartych odwiedzenia jest bez liku – weźmy pod uwagę chociażby najbardziej znane i lubiane Krupówki. Każdy turysta powinien je odwiedzić! Poza tym sporą atrakcją dla turystów są same Tatry – oferują niezliczone możliwości spacerów, wędrówek i podróży. Warto przejść się po ustalonych szlakach – wtedy jest pewność, że zobaczymy warte uwagi elementy przyrody, zwiedzimy zabytkowe miejsca i poznamy ciekawe okazy fauny i flory.

Poza wspomnianymi, warto skorzystać z kolejek linowych, między innymi na Gubałówkę i na Kasprowy Wierch albo z kolei linowo-krzesełkowej na Butorowy Wierch. Widoki, na które są wystawieni odwiedzający zapierają dech w piersiach i robią spore wrażenie. Panorama gór z Gubałówki jest szczególnie piękna, zwłaszcza zimą.

W samym mieście warte zobaczenia są niezliczone zabytki. Wiele kościołów najróżniejszych religii zaprasza turystów do odwiedzin i zwiedzania. Warto zapoznać się z nimi, jako iż stanowią one ciekawy element różnych kultur i stylów architektonicznych.

Zakopane znane jest również z licznych muzeów i galerii. Możemy zwiedzić Muzeum Tatrzańskie, Muzeum Jana Kasprowicza, Muzeum Męczeństwa i wiele, wiele innych. Interesującym obiektem, szczególnie dla koneserów sztuki będzie galeria Władysława Hasiora, czy też Miejska Galeria Sztuki, która prezentuje współczesną, polską sztukę i organizuje częste spotkania z artystami.

» Kategoria: Turystyka

Leave a Reply

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Copyright © 2005 Yourcopyright. All Rights Reserved | Design: YGoY