Krótka historia tenisa

Opublokowan: Lipiec 3, 2010 | Kategoria: Sport

Tenis nowożytny narodził się w Wielkiej Brytanii pod koniec XIX wieku. Na początku była to gra dla wyższych warstw społeczeństwa z czasem stał się popularny w niższych warstwach i począł się rozprzestrzeniać po całym świecie. Reguły gry po raz pierwszy zostały spisane w 1877 roku, z czasem uległy one niewielkim zmianom.

Jeśli sięgniemy dalej w przeszłość to za początki tenisa możemy uznać grę uprawianą przez mnichów w średniowiecznej europie którą nazywano jeu de paume. Polegała ona na tym że piłkę odbijano do siebie dłonią. Z czasem weszły w użycie skórzane rękawice a w XVI prototyp pierwszej rakiety. Jeśli chodzi o piłkę to na początku używano piłek drewnianych z czasem zastąpionych piłkami skórzanymi wypełnionymi celuloza. Gra ta była najbardziej rozpowszechniona w Francji z czasem dotarła do Wielkiej Brytanii.

I to za sprawa wielkiego imperium brytyjskiego które obejmowało większą część świata, gra rozprzestrzeniła się na cały świat.

Jeśli chodzi o tenis współczesny powstanie datujemy na lata 1859 a 1865 kiedy to Harry Gem i Augurio Parera rozegrali pierwsze mecze tenisowe.

» Kategoria: Sport

Comments are closed.

Copyright © 2005 Yourcopyright. All Rights Reserved | Design: YGoY