Dart – Tarcza do Gry

Opublokowan: Maj 26, 2010 | Kategoria: Sklepy

Wybór tarczy do gry w darta wydaje się być czymś oczywistym i teoretycznie nie ma się nad czym zastanawiać.  Nic bardziej mylnego. Jest wiele tarcz do gry, a kierować powinniśmy się głównie przeznaczeniem tarczy.

Jeżeli jesteś totalnym amatorem gry to najlepsza będzie dla Ciebie tarcza elektroniczna. Zalety takiej tarczy jest fakt, że jest praktycznie niezniszczalna, tzn. że możemy jej używać przez długi czas i nie będzie się ona eksploatować, gdyż rzutka trafia do malutkich otworów nie powodując przy tym żadnych zniszczeń. Zakończenia rzutek są plastikowe.

Kolejnym typem tarczy jest tarcza z włókna sizalowego. Są to również tarcze domowe, ale dla bardziej zaawansowanych graczy, gdyż służą one zazwyczaj do treningu przed oficjalnym turniejem. Tarcze w zależności od modelu mają bardziej lub mniej  zaostrzone metalowe okucia segmentów co redukuje, bądź zwiększa możliwość odbicia się rzutki.  Tarcze takie pomimo włókna sizalowego mają duży mniejszy czas eksploatacji, jednak pozwalają na grę metalowymi rzutkami i są przeznaczone dla bardziej zaawansowanych graczy. Średnica tarczy to zazwyczaj 45 cm, natomiast powierzchnia gry to 34 cm.

Kolejnymi tarczami są już tarcze turniejowe, a zazwyczaj są to automaty do gry. Posiadanie takiego automatu w domu jest już dosyć kosztowne, bo ceny automatów zaczynają się od około 5000,00 zł, ale posiadając bar, czy tego typu lokal inwestycja taka zwraca się bardzo szybko, zdobywamy klientów i ich zadowolenie.

» Kategoria: Sklepy

Leave a Reply

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Copyright © 2005 Yourcopyright. All Rights Reserved | Design: YGoY