Odnajdź swoje prawdziwe marzenia

Opublokowan: Sierpień 13, 2010 | Kategoria: Nauka

Mówi się, że każdy ma jakieś marzenia, chociaż to totalna bzdura. Może i większość ludzi ma jakieś pragnienia, ale zazwyczaj nie na nich im naprawdę zależy. Dlaczego tak jest?

Brak precyzji i złe podejście

Ludzie nie biorą swoich marzeń na poważnie. Odpowiednie podejście powinno polegać na tym, by myśleć o swoich marzeniach jak o celach; z marzeniami jest tak, że czekamy, spodziewamy się, że po prostu się spełnią, cele – to takie zjawiska, które bez naszej ingerencji nadal będą celami i nic się nie zmieni. To taka podstawowa różnica psychologiczna, która jednak w ogromnym stopniu oddziałuje na nasze myślenie.

Takich subtelnych różnic jest dużo, na każdej płaszczyźnie. Np. różnica pomiędzy dwoma wyrażaniami „choroby ryb akwariowych” i „schorzenia ryb akwariowych”. Niby to samo, ale jednak to ogromna różnica.

Jak zdefiniować marzenia?

Zadaj sobie pytanie „Co bym robił, gdybym miał nielimitowaną ilość pieniędzy?” Tak dużą, że aż niewyobrażalną. Osobiście pisałbym recenzje książek, a w przyszłości napisałbym przewodnik po Polsce. Co robiłbyś Ty? Jeśli będziesz w stanie odpowiedzieć na takie pytanie, Twoje marzenia będą zdefiniowane i odnalezione, a Ty sam będziesz czuł się sobą.

» Kategoria: Nauka

Leave a Reply

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Copyright © 2005 Yourcopyright. All Rights Reserved | Design: YGoY