Lęk przed jazdą

Opublokowan: Sierpień 24, 2010 | Kategoria: Motoryzacja

Jak zadbać o to, by na naszych drogach było bezpiecznie? Wydaje się to wręcz niemożliwe. Przecież mentalność Polaków jest bardzo specyficzna. Niestety nie każdy nasz rodak zdaje sobie sprawę z tego, że niebezpieczna jazda samochodem może skończyć się tragicznie dla niejednej osoby.

Dlaczego tak bardzo zwracam uwagę na bezpieczeństwo na drogach? Ponieważ sam w niedalekiej przeszłości miałem wypadek, którego byłem winowajcom. Niestety, podczas niepewnej pogody jechałem z nieodpowiednią prędkością, co miało bardzo zły skutek.

Mój samochód nie wyhamował przed innym, który stał przede mną. Co prawda równeż osoba kierująca pojazdem przede mną nie zachowała się odpowiednio dobrze, jednak mimo wszystko wina leży po mojej stronie. Przecież zawsze winną jest osoba jadąca z tyłu. Teraz jeszcze bardziej niż zwykle zwracam uwagę na to, jak jeżdże. Chce również przestrzec innych przed nieodpowiednią jazdą. Wiem, czym to grozi. NA szczęście w mojej kolizji nikomu niz złęgo się nie stało.

Szczerze mówiąc troszkę obawiam się mojego najbliższego wyjazdu. Okazało się bowiem, że w sprawach służbowych muszę wyjechać do Kołobrzegu. Zastanawiam się, czy wyruszyć w podróż pociągiem, czy też samochodem. Oczywiście jeszcze przed kolizją nie miałem takiego dylematu.

Byłem pewien, że pojadę samochodem. Dzisiaj jednak zastanawiam się, czy nie skorzystać z innych środków komunikacji. Już nie czuje się tak pewnie za kierownicą. Ale może to i dobrze? Przynajmniej będę jeździł bardziej bezpiecznie.

» Kategoria: Motoryzacja

Leave a Reply

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Copyright © 2005 Yourcopyright. All Rights Reserved | Design: YGoY