Jak wybrać mysz komputerową?

Opublokowan: Kwiecień 8, 2010 | Kategoria: Komputery

Ostatnimi czasy na rynkach urządzeń wskazujących zrobiło się tak gęsto, że nikt nie wie, co warto kupić, a czego unikać. Jak wybrać dla siebie coś odpowiedniego, nie ryzykując wyrzucani kasy i kupna byle czego? W przypadku myszy, przede wszystkim należy określić, do czego będzie używana. Więc:

Do biura: Mysz biurowa musi charakteryzować się wygodą. Jest to jej najistotniejsza cecha, ponieważ ciężko wytrzymać z niewygodną myszką przez dobre kilka godzin dziennie. Powinna być dość cicha i – oczywiście – z niezawodnym sensorem optycznym. Rolka musi być bezgłośna, a najbardziej odpowiednim rozwiązaniem jest rolka zaprojektowana  przez logitecha dla modelu Performance Mouse MX, która nie zatrzymuje się, dopóki sami jej nie rozkażemy. Można też pomyśleć o trackballu.

Do gier:

Najważniejszą rzeczą, w przypadku myszy do gier, jest precyzja. Najwyższymi parametrami technicznymi cechują się myszki Razer, szczególnie Razer Deathadder, którą szczerze i z czystym sumieniem polecam każdemu. Ponadto, mysz dla gracza powinna być pokryta antypoślizgowym tworzywem – długie wieczory i spocone ręce w połączeniu ze śliską z wierzchu myszką, nie dają ciekawych efektów dla użytkowników. Niezawodnie potrzebne się też jakieś przyciski funkcjonalne. Najlepiej, żeby były niezależnie programowalne i żeby było ich dużo, jak np. w Razer Naga, która ma ich aż 17. Dodatkowe przyciski to jeden z niewielu praktycznych gadżetów, pomagający odnieść sukces w grach.

Do notebooka:

Główną cechą myszy do laptopa są małe rozmiary. Te większe myszy są do desktopów, te mniejsze – do notebooków. Wszystko zależy od tego, ile czasu przeznaczasz na korzystanie z laptopa. Jeśli dużo, kup droższą mysz i bądź pewien, że cię nie zawiedzie. Jeśli tylko czasami, a myszki szukasz, bo masz już szczerze dość tableta, kup byle którą. Obecnie myszy o zmniejszonych gabarytach, można kupić już za 30 zł.

» Kategoria: Komputery

Leave a Reply

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Copyright © 2005 Yourcopyright. All Rights Reserved | Design: YGoY