Możliwości języków programowania

Opublokowan: Kwiecień 17, 2010 | Kategoria: Internet

Każdy język programowania czy też interpretowany ma ogromne możliwości, które można zaprezentować przedstawiając gotowe tricki o skrypty napisane w tych językach.

Języki xHTML i CSS, które są niezbędne podczas budowania własnej witryny posiadają ogromne możliwości. Dzięki nim można na przykład zrezygnować z nielubianego przez roboty wyszukiwarek JavaScriptu ponieważ przy niewielkim wysiłku możemy stworzyć menu rozwijane w CSS, a także efekt zmiany wyglądu po najechaniu myszką na dany obiekt. Wchodzący w życie CSS3 umożliwia już płynny efekt hover, co do tej pory było możliwe tylko przy wykorzystaniu JavaScriptu i jego bibliotek. Z kolei języki takie jak PHP, Python czy też Ruby umożliwiają stworzenie profili użytkowników, logowania czy także wielu innych dodatków, które powinna mieć każda funkcjonalna strona internetowa. To jest możliwe, dzięki danym przechowywanym z bardzo wydajnych bazach takich jak MySQL czy ORACLE.

Podsumowując: Każdy język charakteryzuje się czym innym i znając tylko jeden z wielu nie stworzymy strony, która zachwyciła by użytkowników. Dlatego warto poznać możliwości każde z nich po trochu i zbudować naprawdę wydajną i funkcjonalną witrynę.

» Kategoria: Internet

Leave a Reply

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Copyright © 2005 Yourcopyright. All Rights Reserved | Design: YGoY