Jak sprawić aby moja strona była widoczna w sieci?

Opublokowan: Kwiecień 12, 2010 | Kategoria: Internet, Komputery

Masz własną stronę internetową? Udało Ci się ją poprawnie opublikować ją w sieci? Pomimo tych wszystkich działań wciąż brak internautów odwiedzających Twoją witrynę, a ty uważasz że Twoja strona należy do grupy ‘najlepsze strony w Internecie’? Ten artykuł podpowie Ci co należy zrobić, aby więcej osób dowiedziało się o Twoim serwisie.

Pierwszym krokiem, który sprawi że Twoja strona będzie bardziej widoczna w Internecie jest umożliwienie internautom odnalezienia jej w najpopularniejszej wyszukiwarce Google. W tym celu należy wejść  na stronę http://www.google.pl/addurl/ i tam podać adres do swojej strony. W ten sposób po jakimś czasie nasza strona znajdzie się w wynikach wyszukiwania. Co zrobić aby znajdowała się jak najwyżej?

O tym jak wysoko znajdują się strony w wynikach wyszukiwania decyduje wskaźnik Page Rank. Jest to wskaźnik ustalany na podstawie ilości linków prowadzących do danej strony oraz jakość tych linków, czyli z jakich stron one prowadzą. Tak więc jeżeli chcesz aby Twoja strona była na lepszej pozycji w wyszukiwarkach, tak aby np. po wpisaniu w okienku wyszukiwania ‘Społeczność rowerzystów’ Twoja strona pojawiła się jako pierwsza, musisz zadbać o to aby wiele linków kierowało do Twojej strony. Dobrym sposobem aby to zrobić jest dodawanie swojej strony do katalogów stron, stron gromadzących artykuły na różny temat, wymiana linkami z innymi serwisami.

Te działania z pewnością sprawią, że Twoja strona będzie lepiej widoczna w wyszukiwarkach i na Twojej stronie będzie większy ruch.

» Kategoria: Internet, Komputery

Leave a Reply

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Copyright © 2005 Yourcopyright. All Rights Reserved | Design: YGoY