Jak przygotować wielojęzyczny serwis www?

Opublokowan: Lipiec 7, 2010 | Kategoria: Internet

Czym powinien charakteryzować się wielojęzyczny serwis internetowy? Przede wszystkim powinien być odpowiednio przygotowany dla potencjalnych użytkowników. Z tego względu nie do przecenienia jest właściwe przygotowanie tekstów dla takiego serwisu – oczywiście w języku obcym. W zależności od charakterystyki takiego projektu ważne są również inne czynniki, jak chociażby optymalizacja w docelowym języku.

O czym należy pamiętać?

tłumaczenia www Tłumaczenia stron www muszą z jednej strony oddawać charakter oryginalnego tekstu – źródłowego. Dla polskich stron jest to oczywiście język polski. Coraz więcej serwisów posiada jednak dodatkowe wersje językowe. Przodują w tym serwisu korporacyjne oraz niewielkie strony firmowe, należące do przedsiębiorstw nastawionych na eksport swoich towarów i usług poza granice Polski. Najczęściej używanym językiem jest przy tym język angielski, co jest w pewnym sensie zrozumiałe, gdyż jest ogólnie przyjęty jako język biznesowy. W ostatnich latach wzrosła jednak rola języka niemieckiego, rosyjskiego oraz francuskiego. Nie dziwi więc fakt, że firmy żywotnie zainteresowane są posiadaniem takich wersji językowych swoich stron.

Dla kogo wielojęzyczny serwis?

Kiedy opłaca się zainwestować w wielojęzyczny serwis internetowy? Przede wszystkim, gdy odbiorcy naszych usług, towarów lub potencjalni użytkownicy serwisu z dużym prawdopodobieństwem władają tylko obcym językiem lub gdy jesteśmy zainteresowani przygotowaniem strony pod np. niemieckie wyszukiwarki. Posiadanie niemieckiej wersji językowej na potrzeby AdWords czy promocji w tzw. „wynikach organicznych” wydatnie zwiększy szanse strony na pozytywne aspekty takiej promocji – których efektem są oczywiście lepsze pozycje w SERP-ach (wynikach wyszukiwania).  Na pytanie czy warto, musi sobie więc każdy sam odpowiedzieć.

» Kategoria: Internet

Leave a Reply

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Copyright © 2005 Yourcopyright. All Rights Reserved | Design: YGoY