Rola muzyki w naszym życiu

Opublokowan: Czerwiec 24, 2010 | Kategoria: Hobby, rozrywka

Muzyka. Któż z nas nie ma dziś z nią do czynienia? Bo przecież co dzień w radiu, telewizji czy w własnych odtwarzaczach jesteśmy zasypywani przeróżnymi dźwiękami. Każdy lubi co innego, każdego co innego bawi a co innego wzrusza. Czy dziś życie byłoby możliwe bez muzyki?

Zwykły dzień, jakaś piosenka ustawiona jako budzik wita mnie na dzień dobry. Idę na śniadanie – tam radio serwuje mi kolejną porcję muzyki. Droga do pracy w aucie – również radio. W pracy jak to w pracy, obowiązki ale i rozrywka….. nie zgadniecie przy czym. Tak jest – radio, a więc i muzyka. Po pracy czas na zakupy – supermarket wita mnie jakimś kawałkiem dobiegającym z głośników. Powrót do domu – nareszcie…. Chwila odpoczynku w tv. Przerwa na reklamy, każda ma w tle jakiś kawałek. Kolacja i chwila przy komputerze. Przeglądam internet i trafiam na forum muzyczne. Ok, czas spać……

To tylko przykład, ale pokazuje jak często mamy do czynienia z muzyka w naszym życiu. Rola jaką muzyka sprawuje jest kolosalna. Dla przykładu wyobraźcie sobie ślub bez marsza weselnego. W powyższym przykładzie była wzmianka o reklamach. To również bardzo ważna funkcja muzyki – manipulacja. Przykład? Oglądasz dramat romantyczny, końcówka filmu, on i ona mają się pocałować i nagle w tle słychać romantyczny kawałek – łzy same cisną się do oczu.

Należy też oczywiście wspomnąć o tym, że jest wiele osób które bez muzyki żyć nie mogą. Co dzień poszukują najnowsze mp3, teledyski czy newsy.  Dla nich świat bez muzyki nie mógłby istnieć. W końcu to ona daje im przyjemność. Myślę też, że stwierdzenie, że ktoś może nie lubić muzyki jest błędne. Ludzkie jest to, że kochamy muzykę i chwała Bogu za to, że tak jest.

Tak więc kończąc ten artykuł chcę wam powiedzieć jedno: piękniejsza od muzyki jest tylko cisza.

» Kategoria: Hobby, rozrywka

Leave a Reply

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Copyright © 2005 Yourcopyright. All Rights Reserved | Design: YGoY