Kalendarz imprez wakacyjnych – czyli co warto zobaczyć

Opublokowan: Czerwiec 30, 2010 | Kategoria: Hobby, rozrywka

Zbliżają się wakacje. Czas na naładowanie baterii, czas który chcemy spędzić w gronie najbliższych i przyjaciół. Część z nas zapewne wybierze się na wypoczynek w różne miejsca kurortowe, gdzie wraz z rodziną i przyjaciółmi łapać będzie promyki słońca i spędzać czas na rożnego rodzaju imprezach.

Wakacje to też czas w którym organizowane są liczne imprezy kulturalne. Najbliższe kilka miesięcy obfitować będzie w masę imprez, które zapewnią rozrywkę na jaką czekamy. Miłośnicy tańca latynowskiego z pewnością nie powinni ominąć odbywającego się w Warszawie 9 lipca festiwalu Warsaw Summer Salsa Festival, który w tym roku oprócz salsy obfitować będzie w kizombe. Na festiwalu zobaczyć będziemy liczne grono mistrzów tańca z całego świata jak na przykład Magna Gopala ze Stanów Zjednoczonych, Super Mario z Wielkiej Brytanii, Nuno&Vanda reprezentujących Portugalie, Anne & Anichi z Kolumbii oraz grono innych mistrzów którzy pokarzą jak profesjonalnie tańczyć, przekażą swoją wiedzę i zaprezentują ją. Imprezy kulturalne tego typu cieszą się w Polsce coraz to większym zainteresowaniem.

SLOT art festiwal 2010Ciekawa impreza szykuje się w Lubiążu na organizowany w tym roku czterodniowy festiwal SLOT Art Festiwal. Jest to bez wątpienia największy w Polsce festiwal kultury alternatywnej. Jego program opiewa liczne koncerty odbywające się na 7 scenach, ponad 120 warsztatów z różnych dziedzin sztuki, liczne wykłady, wystawy i projekcje filmowe. Dodatkową zachętą może być lokacja festiwalu odbywająca się w jednej z największych w Europie kompleksów palacowo-klasztornych liczących ponad 300 pomieszczeń, a swoją objętością większą od znanego nam wszystkim Wawelu ponad 2 razy.

ROSKILDE FestivalMiłośnicy koncertów nie powinni ominąć organizowanego w Danii Roskilde Festival. Jest to jeden z większych w Europie festiwal muzyki rokowej o charakterze międzynarodowym. W tym roku wystąpić mają takie gwiazdy jak Gorillaz, Jack Johnson, Muse, The Prodigy, Kasabian, Kashmir i wiele innych znanych światowych sław. Z pewnością wyjazd na koncert organizowany w Roskilde nie będzie stratą czasu, a samo wydarzenie utkwi w naszej pamięci na wiele lat.

Każdy fan sportu który interesuje się wyścigami formuły 1 powinien obejrzeć tegoroczne zmagania o puchar Grand Prix Wielkiej Brytanii odbywający się w Silverstone Circuit.  Nie bez powodu wyścig ten nazywany jest Wimbledonem Formuły 1. W ostatnich sezonach na tym torze wygrywali ci, którzy zostawali potem mistrzami. Wyjazdy sportowe organizowane przez rożne firmy obejmują przeloty, noclegi oraz wejściówki na jedną z największych imprez sportowych w Europie. Wyjazdy sportowe tego typu są najlepiej spędzonym czasem dla każdego z miłośników sportu..

» Kategoria: Hobby, rozrywka

Leave a Reply

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Copyright © 2005 Yourcopyright. All Rights Reserved | Design: YGoY