Nie daj się nabić w butelkę, sam wybierz komórkę

Opublokowan: Lipiec 20, 2010 | Kategoria: Elektronika

Zepsuła Ci się komórka? Stara prosi się o wymianę? Masz już dość niedogodności związanych z niedopracowaniem aktualnie posiadanej komórki? A może po prostu masz ochotę na lepszy bardziej zaawansowany model komórki?

Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco oznacza to, że czeka cię wymiana aparatu telefonicznego. Cóż wielkiego pomyślisz, idę do sklepu czy salonu wybieram komórkę i wychodzę z nią, przecież to nic trudnego. Czyżby? Może jeszcze kilka lat temu kiedy to wszystkie komórki były praktycznie takie same nie byłe tego problemu, ale dzisiaj problem jest znacznie większy.

komórka

Kupując komórkę w dużej mierze kierujemy się wyglądem, często parametrami i gadżetami jakie posiadają, niejednokrotnie ceną. Problem jest taki, że sami nie zawsze wiemy do czego mogą nam się przydać konkretne funkcjonalności telefonu. Na przykład wbudowany odbiornik GPS, czy jeśli jeździmy na co dzień autobusem, nie posiadamy samochodu to czy aby na pewno telefon komórkowy wyposażony w taki odbiornik jest nam potrzebny? Jest masa elementów które najczęściej są nam zupełnie niepotrzebne, albo na przestrzeni roku użyjemy ich raptem kilka razy.

W związku z tym potrzebujemy dobrych doradców, którzy pomogą nam w wyborze komórki. Problem w tym, że Ci w salonach i sklepach chcą sprzedać jak najdroższy aparat, zapewniając nas że jest idealny dla nas, a tak naprawdę nawet w 20% nie wykorzystamy jego możliwości, czysty rachunek ekonomiczny, im więcej drogich telefonów taki sprzeda, tym więcej zarobi. Dlatego idąc do takiego miejsca dobrze mieć już ogólny zarys tego co chcemy i na jakich telefonach, a najlepiej modelach głównie się skupić, bo to my mamy kupujemy i to my decydujemy ostatecznie który telefon wybrać.

Wybierając się do salonu dobrze jest się rozeznać co nam potrzeba, na jakich elementach telefonu najbardziej się skupić, jakie funkcjonalności są nam potrzebne a jaki zupełnie zbędne. Dobrze jest także poznać opinie rożnych użytkowników jak się dany telefon sprawuje, jakie ma wady a jakie zalety.

Najlepszym sposobem jest przeglądanie portali internetowych na których znajdziemy odpowiedzi na każde nurtujące nas pytanie. W specjalnie przygotowanych portalach znaleźć też możemy poszczególne zestawienia operatorów komórkowych, to czy dany model posiadają, w jakich cenach i abonamentach go posiadają, oszczędza nam to czas i niepotrzebne nerwy. Starannie przejrzane opinie, wybranie elementów które powinien posiadać nasz nowy aparat i ceny w jakiej powinien się znajdować zapewni nas, że kupno takiego telefonu będzie strzałem w dziesiątkę i przez cały okres użytkowania tego aparatu będziemy zadowoleni z niego.

» Kategoria: Elektronika

Comments are closed.

Copyright © 2005 Yourcopyright. All Rights Reserved | Design: YGoY