Profesjonalne drzwi do mieszkania

Opublokowan: Listopad 15, 2010 | Kategoria: Dom

drzwi zewnętrzneTen element wyposażenia i zarazem wystroju naszego domu czy mieszkania jest, nie wiedzieć czemu, jakoś – całkowicie dla mnie niezrozumiale – pomijany, ograniczony jedynie do swej użyteczności, przy całkowitym pominięciu kwestii estetyki oraz kompozycji z wystrojem wnętrza. Co ciekawe – element ten jest także traktowany pobłażliwie także przez zawodowców – profesjonalnych dekoratorów wnętrz. O ile w przypadku zwykłych ludzi mogę to jeszcze zrozumieć, ale w przypadku zawodowców? To nie tylko lenistwo i rutyna, to w zasadzie niekompetencji i nieznajomość wykonywanego zawodu.

Drzwi porta,bo o nich oczywiście mowa, w polskiej mentalności to po prostu wejście lub wyjście z domu. Mają się zamykać, zabezpieczać przed włamaniem i nie razić dziwacznym kolorem (stąd dominująca biała i brązowa kolorystyka). Tymczasem systemy przesuwne integralną częścią wnętrza i jako takie zasługują na poświęcenie im więcej uwagi. Tym bardziej jest to zasadne, jeśli uświadomimy sobie, jaki wpływ mają one na nasze wnętrze oraz jak ich charakter określa charakter całego domu.

Przede wszystkim jednak należy rozróżnić drzwi zewnętrzne i wewnętrzne. Te ostatnie – poza swoimi oczywistymi funkcjami są niejako wizytówką domu, one w dużej mierze budują pierwsze wrażenie, którego – jak wiadomo – nigdy nie będziecie mieli okazji wywrzeć jeszcze raz. Choćby z tego powodu warto ich wybór dokładnie przemyśleć. Należy mieć na uwadze oczywiście kolorystykę i fakturę ogrodu, elewację i styl, w jakim wybudowano nasz dom. Nie traćmy jednak z pola widzenia także wnętrza domu – tu wszystko musi współgrać.

» Kategoria: Dom

Leave a Reply

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Copyright © 2005 Yourcopyright. All Rights Reserved | Design: YGoY