Czy warto zlecić budowę generalnemu wykonawcy?

Opublokowan: Lipiec 12, 2010 | Kategoria: Biznes, Usługi

To odwieczny dylemat każdego inwestora. Czy opłaca się samemu prowadzić budowę, czy lepiej oddać to zadanie w ręce specjalistów? Postaram się przedstawić w tym artykule argumenty za i przeciw.

Samodzielnie, czy we współpracy z generalnym wykonawcą? To pytania stawia sobie zapewne wielu inwestorów. Samodzielne realizowanie inwestycji daje pozorne oszczędności finansowe, bo nie jest tajemnicą, że pewne rzeczy można wykonać taniej sposobem gospodarskim. Ale, czy rzeczywiście jest to rozwiązanie tańsze. Taki sposób budowania wymaga zaangażowania przede wszystkim ogromnej ilości czasu. Samemu bowiem trzeba wszystkiego doglądać.

Z drugiej strony raczej nie sposób wyobrazić sobie samodzielne wykonywanie bardziej zaawansowanych projektów. Takie zadanie lepiej zlecić generalnemu wykonawcy. Być może koszt będzie nieco wyższy, ale zyskujemy przede wszystkim święty spokój, a to przecież nie sposób wycenić. Oczywiście pozostaje jeszcze kwestia wyboru odpowiedniej firmy. Doświadczony generalny wykonawca poprowadzi inwestycję „od projektu do obiektu”. Przejmie na siebie wszystkie zadania związane z przygotowaniem projektu, finansowaniem i budową.

» Kategoria: Biznes, Usługi

Leave a Reply

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Copyright © 2005 Yourcopyright. All Rights Reserved | Design: YGoY