Biznes na wyższym szczeblu

Opublokowan: Kwiecień 15, 2010 | Kategoria: Biznes

Spotkania biznesowe często dają mi dużo do myślenia. Zastanawiam się, jak możliwe jest, że niektórzy ludzie tak szybko dorabiają się tak dużej fortuny. Czy jest normalnym, żeby człowiek sprzedający materiały ścierne w ciągu kilku lat dorobił się ogromnego majątku? Jednak jest.

Po dłuższym rozmyślaniu doszedłem do wniosku, iż w biznesie nie chodzi o to, co się sprzedaje, jednak jak to się robi. Dlatego też, nawet osoba mająca dużą konkurencję – tak jak to obecnie wygląda w branży blaszanej – ma szansę wzbić się na wyżyny. Musi jednak zastosować odpowiedni marketing, który pozwoli jej zostać liderem.

Dobrym przykładem mogą być garaże blaszane. Jeden z producentów którego znam swoje początki w biznesie miał bardzo kruche. Głównym powodem była oczywiście duża konkurencja. Zauważył on jednak ogromną, niewykorzystaną lukę na polu marketingowym, którą całkowicie wykorzystał. Chodziło o marketing w Internecie. Nikt z jego branży nie sprzedawał wówczas swoich produktów w Sieci. Był to „strzał dziesiątkę”. Szybko okazało się, że blaszaki cieszą się ogromnym zainteresowaniem ,a producent mógł dalej efektywnie się rozwijać.

» Kategoria: Biznes

Leave a Reply

Musisz być zalogowany aby dodać komentarz.

Copyright © 2005 Yourcopyright. All Rights Reserved | Design: YGoY